Týden ve skříni

29.08.2021

Tento týden jsme se ve skupině Gráciov na Facebooku věnovaly (účasti mužů jsem si opět nevšimla) třídění šatníku. Snažila jsem se zvolit zábavnější kritéria než halenky, kalhoty, bundy,... Co jsme stihly za pět společných dnů projít?

PONDĚLÍ  Začaly jsme od podlahy. Spodním prádlem. Z neznámých důvodů jsem dlouhé roky nebyla schopná vyhodit spousty infantilních kalhotek s ,,roztomilými" obrázky, které jsem si pořídila koncem povinné školní docházky. Pořád mi šly a na spaní dobrý, že jo? Postupně mě na tyto bombarďáky začal upozorňovat manžel a já se zastyděla. Mnoho těchto exponátů jsem vyhodila hned, Snoopy pár let přesluhoval. Teď už mě ale doma nestraší. Hurá!

ÚTERÝ Jak se cítíte ve svém domácím oblečení? Pohodlně? Asi ano, ale cítíte se i upraveně a hezky? Nejsou vaše trika plná neodstranitelných skvrn? Nemají dírky a roztřepené límečky? Ano? V tom případě patří do kategorie ,,vorvani" a ve vašem šatníku nemají co pohledávat. Díky knížce Zamilujte si svůj domov jsem o svém domácím oblečení začala přemýšlet úplně jinak a postupně své modely vylepšuji.

STŘEDA Marie Kondo oblečení považuje za kategorii věcí bez citových vazeb a většinou je to pravda. Najdou se ale i kousky, které nám ve skříni visí pouze z nostalgie. Často to jsou šaty z tanečních, maturitního plesu atd. U mě to byly šaty svatební. Kupovala jsem je s tím, že je později budu běžně nosit. Nebyly ani drahé. Oblékla jsem je za jedenáct let asi třikrát. Kolikrát jsem kvůli nim ale měla černé svědomí při procházení šatníku? Mnohokrát. Bylo mi líto, že je nenosím, ale na normální nošení mi přišly moc ,,nóbl", protože jsem žila s ,,předsudkem", že jsou přece svatební... Vyhodit jsem je taky neuměla, a tak se trápily šaty i já. Teď jsem si konečně ujasnila, že bez nich bude naše manželství stále platné, že nejsou důkazem lásky k manželovi a ani bez nich nebudu připravena o vzpomínky na náš velký den. Taková úleva!

ČTVRTEK Stalo se to už asi každé z nás. Nepovedená koupě. V obchodě vypadá dokonale, pasuje nám, ale potom se najde nějaký háček a nový kousek nenosíme. Vezmeme si ho jednou, někdy ani to ne, a zůstává na ocet. Pryč s nepovedenými úlovky! Radost nám dělat nebudou, spíš nám vždy připomenou nákupní neúspěch. Moje krásná, lehoučká, příjemná a nádherně modrá halenka si mě užila jen jednou a šla z domu. Mačkala se už jen křivým pohledem, takže jsem místo elegantní dámy připomínala spíš autobusáka po těžké šichtě. Nic proti řidičům autobusů, ale žena tak vypadat nechce. :-)

PÁTEK Aby to nevypadalo, že vás nabádám k vyhazování a plýtvání! To vůbec ne! Vyhodit přijdou jen věci nevratně poškozené. Třeba vorvani a kalhotky z minulého století. Použitelné oblečení můžete samozřejmě prodat nebo darovat. Já ráda využívám charitní kontejnery. Je to pro mě nejrychlejší varianta, jak dostat věci z domu.

Připojily jste se k našemu týdnu třídění šatníku? A povedlo se vám odlehčit?

vaše Veronika