Úklidová symfonie

22.09.2019

Včera jsem se zúčastnila poslední letošní akce na letním parketu ve Výravě a jsem tak plná dojmů, že článek o čemkoli jiném, než o úžasných výkonech vystupujících legend českého big beatu, by byl jen povrchním plkáním. A hudba s mým uklízením rezonuje velice, tak pojďte nahlédnout do mé beaťácké duše a poslechnout si, které songy jsou psané o mně a mojí milované práci.

První vystoupil Luboš Pospíšil se svým hudebním uskupením 5P. Dojem mi malinko kazila brzká denní doba, ale koncert byl fantastický. Když zazněla slova ,, Ty přikryješ se řekou, já bleděmodrým plamenem", úplně jsem slyšela svého muže, kterak shání, kde zase máme povlečení. Kde jinde, než v pračce...

Další přišel na pódium umělec všem známý a minimálně mnou velmi obdivovaný i z lidské stránky. Nikdo menší než Vladimír Mišík s ETC. Pětkrát jsme měli vstupenky na jeho koncert v našem okolí, ale poslechli jsme si jej jen dvakrát. Vychutnávám si jeho hudbu až s nábožnou úctou. Když se vrhám do každotýdnenního úklidu a čeká mě tolik rozličných úkolů, cítím se skoro jako renesanční člověk...Ano, mířím ke skladbě Variace na renesanční téma. V tom shonu utírání prachu, pískání pračky, sušičky, kvílení vysavače a ždímání mopu, uklidní moje myšlenky a podaří se mi vše zvládat s jiným nadhledem.

Po přestávce, kterou jsem opět věnovala sledování skvělé souhry techniky a muzikantů, vtrhli na pódium Veteráni studené války. A to byla show! Kdyby mi to při úklidu šlapalo tak bombasticky jako jim na prknech, byla bych brzo VIP mezi uklízečkami. Energie z nich tryskala proudem a doufám, že jsem si jí nasála dostatek a dokážu ji využít ve chvílích, kdy už je pomalu tma a já ještě pracuji. Budu si vždy vybavovat  jejich Sovy.

Sladkou tečkou byli pro nás již důvěrně známí Krausberry. Jejich muzika je skvělý motor, tak jako jejich frontman. Dokáží s humorem zachytit i vážná témata a donutit posluchače o nich popřemýšlet. Mně se často vybavují slova jejich písničky Na větvi. U nás ,,Je to chlupatý"  díky psům téměř pořád, a tak je vysavač mým věrným společníkem.

A jaké songy vystihují Vás?

Vaše Veronika