Uklízení s úhloměrem

22.08.2021

Buďte bez obav! Moje mánie nedospěla do stavu, že bych doma pobíhala s různými měřidly a rovnala věci na milimetr přesně. Dnes bude řeč o jiných úhlech, než těch, které znáte z geometrie. Popovídáme si o úhlech pohledu, které dovedou ovlivnit náš přístup k uklízení.

POVALEČE 

Tupý úhel: Vše nám odpadne od ruky naprosto libovolně. Tím se tvoří nepořádek kosmickou rychlostí!

Ostrý úhel: Vracíme věci na svá místa a vždy je v klidu najdeme tam, kde mají být.

KAŽDODENNÍ BITVA V KUCHYNI

Tupý úhel: Mytí nádobí je opruz, myjeme (rovnáme do myčky) ho, až když už nemáme z čeho jíst a pít. Ráno se ke kávovaru musíme probojovat přes hory nádobí, vůně kuchyně není nijak oslnivá a povrch je mírně oslizlý a lepkavý.

Ostrý úhel: Nádobí myjeme (rovnáme do myčky) průběžně, a tak se nám i lépe udržují plochy v čistotě. Kdo zkusil, ví, o kolik lepší je ráno v čisté kuchyni. Já jsem ráno nadmíru rozmrzelá (velmi decentně řečeno) a nepořádek v kuchyni by mi určitě nezlepšil už tak těžký start dne.

KOUPELNA

Tupý úhel: V koupelně se zavřou dveře a nic není vidět, že jo? Jednou za čas ji vydrhneme a strhaní jako rybíz se na to na dalšího půl roku můžeme vykašlat.

Ostrý úhel: Do koupelny se chodíme mýt i relaxovat, to si čistotu vyloženě žádá. Pravidelná údržba nezabere mnoho času a ušetří vám spoustu drbání a peněz za čističe, které vás zbavují usazenin.

LOŽNICE

Tupý úhel: V ložnici jenom spíme, tam není potřeba nic uklízet. Proč stlát, když si večer stejně postel zase rozhrabeme?

Ostrý úhel: Ložnice je naše království odpočinku a záleží nám přece i na tom, abychom usínali v příjemném prostředí. Ustlání postele považuji kromě ,,úklidové rutiny" za definitivní tečku za nocí. Postel je ustlaná, jsme vzhůru a můžeme vyrazit do světa.

TOALETA 

Tupý úhel: Je to jen záchod, stačí trocha osvěžovače a dobrý!

Ostrý úhel: O hygieně se zmiňovat nemusím, to udělalo mnoho lidí přede mnou. Mám ale pocit, že si všichni zasloužíme navštěvovat kulturní záchod beze stop po předchozích uživatelích. Štětku dokáže použít každý a pravidelné mytí toalety není hodinová šichta.

PRAVÝ ÚHEL

V úklidu nemá devadesát stupňů, ale je přizpůsobený vám. Ten správný úhel pohledu na úklid by si měl nastavit každý tak, aby mu bylo doma hezky a úklidem trávil tolik času, kolik je ochoten. Za sebe velmi doporučuji hledat i na uklízení pozitiva, zpříjemňovat si ho (hudbou, svíčkami, voňavými prostředky, funkčními pomocníky...) a užívat. Vždyť uklízíte pro sebe a svůj domov!

vaše Veronika