V nedbalkách

01.08.2021

Dnešní článek jsem celý vymyslela proto, abych vás mohla nachytat v nedbalkách. Ne, lžu! Potřebovala jsem použít to krásné slovo. Na švestkách je ohrané! Když už jsme ale u toho, pojďme provést rychlou revizi základních úklidových cílů. Zvládáte v létě udržovat nepořádek v slušných (svých vlastních) mantinelech?

Tady je pár tipů, kde za málo práce získáte hodně klidu a spokojenosti.

Velehory prádla jsou jednou z nejděsivějších letních destinací. A přitom to tak zlé vůbec nemusí být. Stačí se zamyslet a vytvořit vlastní systém. Některým vyhovuje prát denně jednu pračku, jiným se hodí velké prádlo o víkendu. Vyberte si, který styl je nejlepší pro vás a už se nikdy netrapte špinavým prádlem.

Nádobí na kuchyňské lince je ošklivý zlozvyk. Zvlášť, pokud máte myčku. Vždyť je tak báječné, že do ní špinavé nádobí schováte a kuchyň je uklizená.Jestli myčku nemáte, vřele doporučuji, myjte nádobí co nejčastěji, ať vám nepřeroste přes hlavu. Mytí nádobí je moje nejméně oblíbená domácí práce, ale radši umyju pár kousků hned, než se večer rozčilovat nad přischlou hromadou.

Pro mě je čistá koupelna už naprostá samozřejmost a dlouhodobá vášeň. Stále se mi potvrzuje, že při pravidelné údržbě to není opravdu žádná dřina a koupelna může být voňavá a čistá. Hlídejte si stav ručníků, vracejte všechny věci na svá místa. V koupelně je totiž spousta drobností, které umí vytvořit pořádný chaos. O baterie, umyvadla a vany se nemusíte strachovat, stačí rychlé použití hadříku (doporučuji Vileda actifibre) a vše se jenom blýská. Zaplivané zrcadlo vás taky nemusí strašit ve snech. Vždyť může být za půl minuty dokonale naleštěné.

Ono se řekne stlaní! Myslela jsem si, jak je to jasné a jednoduché, ale co všechno jsem už o stlaní slyšela. Prosím, nesnažte se vymluvit a zkuste to. Porovnat peřiny zabere pár vteřin! V některých diskuzích se ozývají odbornice na mikroorganismy, které tvrdí, že se v ustlaných peřinách ,,daří breberkám", a proto z hygienických důvodů nestelou. Prosím vás, koukněte na fotky a řekněte mi, kde se asi daří breberkám lépe. Vylezu z postele, pořádně otevřu okno, rozhodím peřiny a po snídani můžu s klidem ustlat. Tečka, tohle mi nevymluvíte.

Hlavně pohodlí, že jo? Taky doma chodíte jako strašidla? Přiznávám, v tomto bodě se může stát, že mě načapete ,,nedokonalou", ale pracuji na tom a snažím se, aby moje domácí a noční oblečení nebylo přespříliš komické. Vzdala jsem se už i dokonale přítulného armádního termoprádla s praktickým poklopcem a při nákupech nových modelů už sahám po domácích šatech, legínách místo tepláků a dámských pyžamech místo manželova odrbaného trika. 

A v čem bych nachytala nepřipravené já vás? V příštím týdnu na tom společně zapracujeme na mých sociálních sítích a každému tématu věnujeme jeden všední den. Připojte se a ,,pofackujte" trochu své domovy.

vaše Veronika