Velký, nebo malý byt?

30.06.2019

Kdy začalo dohadování, který z nich je lepší na uklízení? Myslím, že se hospodyňky přou už celé věky a nebyla bych to já, abych si to nevyzkoušela na vlastní kůži.

  • Velký prostor - Výhodou je, že ve velkém bytě nepořádek poněkud zaniká a splývá s okolím. Je milosrdný k drobným nedokonalostem. Pro nemotory mého ražení je velkou výhodou, že se při každém otočení neomlátí. Moje hlava (Bouchnutí o roh poličky taak bolí!), kolena a lokty tento rozlet velmi oceňují. Taneční kreace s mopem povoleny. Ovšem, úklidu si užijete do sytosti. Na jednom konci domu člověk začne, a když už to vypadá, že je téměř v cíli, může skoro odstartovat znovu.
  • Byt o rozloze dámského kapesníku uklidíte během chvilky, ale ... Musíte hodně přemýšlet, co se Vám domů vejde. Řeší se každý centimetr místa! Při úklidu si občas připadám jako na opičí dráze. Nevýhodou malých bytů je, že i neuklizený hrnek od kávy působí jako solidní nepořádek.
  • A co je na uklízení všude stejné? Zásadní je nezahltit prostor spoustou nábytku a dekorací, ať je jakkoli velkorysý. Moje pravidlo číslo 1 platí také všude. Vracejte vždy věci na jejich místa! Ať uklízíte kdekoliv, příprava bude trvat stejně dlouho. Napustit kbelík, nachystat vysavač, vyždímat hadr, ... To všechno trvá stejně v garsonce i ve vile.

Jaká velikost bytu je podle Vás na úklid ideální?

Přeji Vám krásné prázdniny plné slunečných dnů.

Vaše Veronika