Vítání jara s grácií - koupelna

30.03.2024

Jaro se rozbíhá na plné obrátky, energie a optimismus se nám vlévají do žil, slunce hřeje, všechno se zelená. Až nechutně kýčovité a pozitivní, ale nebráním se. Šedivé období zimy bylo dlouhé.

Pojďte se mnou jarní náboj využít ke druhé části jarního úklidu. Dnes se budeme zabývat koupelnou.

PRŮVAN! Začneme povaleči. Co není na svém místě? Co do koupelny nepatří? Všechno pěkně vraťte tam, kam to patří.

PRYČ SE STAROBOU! Kosmetika a čisticí prostředky po datu spotřeby nejsou dobří parťáci. Zkontrolujte expirace a zbavte se prošlých produktů.

BUDEŠ TADY, AŽ SE VRÁTÍM? Nebudu vám zasahovat do výběru pracích prostředků. Můžu vám ale vřele doporučit výměnu ručníků. Čistý a voňavý ručník vždy potěší. Předložky, koberečky a sprchové závěsy vypráním určitě také nepohrdnou. Mimochodem, otestovala jsem prací papírky. Uspěly. Jakmile spotřebuji prášek, koupím si je. Těší mě, že ušetřím místo a nepořádek. Jsem totiž roztřesená a prášek sypu všude. Prací gely nedoporučují profíci v oboru servis praček, takže papírky se mi zdají jako fajn alternativa.

SPOTŘEBIČE Pračka se sušičkou jsou obrovské vynálezy a pomocnice. Zaslouží si péči. Vyčistit všechny filtry, proprat prázdnou pračku s čističem, otřít povrch, vydrhnout šuplík na prací prostředky, těsnění…

PRINCEZNA KOLOBĚŽKA Nejdramatičtější částí úklidu v koupelně jsou obklady a spáry. Někoho děsí natolik, že je radši odkládá, odkládá a odkládá. Nemáte zrovna čas, chuť a odhodlání na opravdovské a náročné drbání? Dobře, ale neházejte očistu obkladů úplně přes palubu. Vezměte je aspoň hadříkem. Vileda actifibre neudělá ani mapy. Jste na tom ještě hůř? Bolí vás záda, tlačí čas? I plochým mopem se dá zasáhnout. Trocha octového čističe (nebo i jiného, ale bacha na pěnu), důkladné ždímání a myjete.  Ráda využívám i variantu omytí obkladů jen kolem vany a umyvadla. Jinde se stejně moc nenacáká. VŠECHNO JE LEPŠÍ NEŽ NIC.

LESK JAKO BLESK! Jarní očistu vany, sprchového koutu a umyvadla ale vezmeme od podlahy! Dopřejeme jim královskou péči. Využijte své tajné zbraně ( i trocha chemie je povolena) a dostaňte je do stavu hvězdné záře.

TAJEMNÁ KOMNATA OTEVŘENA! Doufám, že ne po padesáti letech! Toalety si zaslouží pozornost během celého roku. Vyciďte mísy, provoňte ovzduší, doplňte toaletní papír a vyneste prázdné roličky!!

Když se teď podíváte do své koupelny, není to hned povzbudivější výhled? Přitom to nestálo moc sil.

Těším se na příští díl společného osvěžujícího úklidu.

Vaše Veronika