Vždy připraven!

13.01.2019

...je můj nejmenší kolega v boji proti špíně. S kým máme dnes tu čest? Se sirem rozprašovačem! Díky němu je úklid snazší a rychlejší.

Jak je mým zvykem, začnu u rutin. Bez rozprašovače se obejdu jen při stlaní a mám pocit, že i to je dočasné ;-)

V kuchyni každý večer lehce orosím pracovní plochu a setřu vlhkým houbovým hadříkem. Ten během práce několikát vypláchnu čistou vodou.

V koupelně na vanu a umyvadlo platí kombinace houbičky a? ROZPRAŠOVAČE! Výhodou této metody je i její bezpečnost. Nehrozí, že vanu poškrábete, což nejvíce ocení majitelé akrylátových van.

Výborný tým tvoří rozprašovač s papírovými utěrkami. Pokropím wc, nechám chvíli působit, otřu a utěrku vyhodím. Žádné skladování hadříků použitých na toaletu. Mísu vydrbu štětkou, dvakrát do týdne naliju čistič (já musím na přírodní bázi).

Tlapka krásně otisknutá na jinak čisté podlaze? Nemám problém. Rozprašovač a utěrka za pár vteřin vyřeší.

Moje velmi neoblíbené vymývání lednice jsem zkrátila díky metodě utěrky a rozprašovače na zhruba deset minut týdně. A to včetně kontroly čerstvosti všech potravin a dumání, které víno si večer otevřu.

A čím rozprašovač plním? Na většinu prací si vystačím s roztokem univerzálního čistícího prostředu ( nejčastěji používaného na podlahy). Na lednici, skla a jednou za čas k dezinfekci toalet používám octový čistič. Kdysi jsem do rozprašovače ředila i Savo, takže existuje varianta i pro ty, kteří se bez chlóru neobejdou.

Velmi přátelská je k milovníkům rozprašovačů značka Eurona by Černý. Krom samotné nádobky s vyznačenými poměry ředění, nabízí dost prostředků vhodných k rozprašování. Pokud mám pocit, že chci čistit cíleněji a nestačí mi univerzální prostředek, ráda sáhnu po některých speciálech. Nejčastěji čističi koupelen a kuchyní.

Mám vyzkoušených a osvědčených i mnoho již hotových prostředků v rozprašovači od různých značek a k různým účelům použití. Jejich výhodou je, že si nemusíte hrát na malého chemika a sami si míchat ingredience. Některé z nich již netrpělivě čekají na svůj článek. Jsou i takové, které se teprve chystám vyzkoušet.

Na závěr odhalím svůj přísně tajný recept na kouzelný čistič oken. Je jím směs prostředku na ruční mytí nádobí, octový čistič a voda. Snadné a velmi účinné! Používám s horkou vodou do kbelíku na mytí rámů i do rozprašovače s houbičkou k mytí skel pomocí aku stěrky.

Užívejte čistoty a uklízejte s grácií.

Veronika