Wellness pro služebnictvo

29.09.2019

Všimli jste si, kolik služebnictva je v dnešní době téměř v každé domácnosti? A všimli jste si také, jak málo péče dostává? Dnes se podíváme na pomocníky, o kterým se spoustě našich babiček ani nesnilo. Zkusme si to uvědomit a s vděčností se o ně starejme.

Pračka

Nemít ,,automatku"? Nemyslitelné. Sama si život bez ní neumím představit. Jak jsem ráda, že mi ta moje už desátým rokem vzorně slouží! Věřím, že je to i díky tomu, že ji dopřávám péči. Často myju šuplík na prací prostředek, otírám těsnění i buben, čistím filtr. A každou chvíli zapnu prázdnou pračku s lahví RinGA na vyvářku. Není to žádná práce ani čas, ale efekt veliký. Jenom v čisté pračce můžeme své oblečení vyprat skutečně dobře.

Lednice

Ani její údržba nemusí být vůbec náročná. Ve většině domácností se větší nákup odbývá jednou do týdne. Využijte vyjedeného stavu před nákupem a lednici pokaždé vyčistěte. Mně stačí Papírové utěrky a, překvapivě, Ringo. Lednice se blýská jako nová a nezavání. Pokud Vás tato práce obtěžuje, zkuste být v létě týden bez ledničky. Jak vděčně ji potom budete pulírovat!

Trouba

Její drbání je pro mnohé hospodyně noční můrou! Tomuto hororu se dá celkem snadno předejít. Zkuste troubu často vytírat. Stačí houbová utěrka a Jar. Třeba po dvou až třech použitích. Trouba se nikdy nezanese připálenou vrstvou mastné hrůzy.

Mikrovlnná trouba

Udržet mikrovlnku v dokonalé čistotě je hračka. Prvním předpokladem je zakoupení a používání poklopu. Ten se myje jako jakákoliv jiná plastová miska, tedy nic složitého. Samotná trouba tak zůstává prakticky neustále čistá. Často stači jen rychle vytřít vlhčeným ubrouskem nebo, stejně jako klasická trouba, Jarem.

Myčka na nádobí

Taktéž pohoda! Čističů myčky je nespočet a zapnout prázdou myčku zvládne i předškolák. Nezapomínejte utírat prostor kolem těsnění, kam se voda nedostane. Pokud se na to zapomíná, výsledek může být poněkud slizká špína. Vymytí filtru je také úkol složitosti nula.

Vysavač

I tento malý sluha si zaslouží trochu pozornosti. Včasnou výměnu sáčků a filtrů, případně pravidelné vysypávání nepořádku z nádoby. A když už věnujete luxu čas, pohlaďte jej trochu vlhčeným ubrouskem a zkontrolujte, zda je čistá i hlavice.

Hadry a houbičky

Snad nejmenší pracanti v našich domovech potřebují taky kapičku péče. Houbičku po použití vždy důkladně propláchnu horkou vodou a pečlivě vyždímám. Hadry používám většinou pratelné, takže každou chvílí hodím do pračky celou svoji sbírku a vyperu ji.

Máte pocit, že péčí o tyto pomocníky si s nimi vlastně měníte role a sloužícího děláte Vy? Obtěžuje Vás to? Představte si život bez nich... Kolik času nám jejich práce ušetří? Rozhodně mnohem více, než my musíme věnovat jejich údržbě.

Buďme jim vděční a dopřávejme jim zasloužený wellnes!

Vaše Veronika