Zakázané věty

15.08.2021

Řekla bych, že jsem docela kliďas a mám, spíš nižší tlak. Existují ale věty,  které mě umí rozpálit :-) 

  • ,,Máme hrozný nepořádek, vůbec se tady nerozhlížej!" V tu chvíli si připadám jako vrchní inspektor všech starobinců. Věřte mi, že když jdu k někomu na návštěvu, jeho nepořádek mě nechává naprosto chladnou. Popravdě si ho většinou vůbec nevšimnu. Naopak mám problém, že nepořádek nevidím ani na první schůzce u zákazníků. Potřebuji mít asi hadr v ruce, abych našla prach, vysavač je můj detektor drobků a kartáček nachází nečistoty v umyvadlech.
  • ,,Že zrovna ty máš psy doma!?" Mám a ráda! Jednoduše jsem si nastavila žebříček důležitosti a spokojená psiska jsou výš než dokonale sterilní domov. Došlo mi, že nablýskané umyvadlo je sice krásné, ale neumí se přitulit a nepřijde mi olíznout nos, když je mi ouvej. Ano, mám víc uklízení, ale stojí mi to za to. 
  • ,,Bojím se k tobě přijít na návštěvu, abych třeba nenadrobila..." Tady tlak stoupá rychle! Proč? Nikdy jsem nikoho nemajzla smetáčkem po hlavě, nikomu nevynadala. I u nás se žije, jí, drobí. Ano, budu se zlobit, když bude někdo jíst jak to čuně, ale pár drobků mě opravdu nerozhodí. Stejně vysávám denně. 
  • ,,A tebe to uklízení pořád baví?" Baví! Moc! Na stará kolena jsem si uvědomila, že už nikdy nechci dělat práci, která mě nebaví a nedělá mi radost. Kdyby mě uklízení přestalo bavit, skončím. Pořád si ale užívám ten závěrečný pohled na uklizené domy a byty. Moji zákazníci mi poskytují často nádhernou zpětnou vazbu a já se do práce každý den těším.
  • ,, Nemohla bych si tě objednat na úklid, hrozně bych se styděla!" Ale no taaak! Vždyť od toho jsem tady. Abych vám pomohla nepořádek zkrotit. Někdy mám pocit, že raději uklízím v trochu větším binci, než ve vzorné domácnosti. Výsledky jsou mnohem víc vidět.
  • ,,To bych musela nejdřív předuklidit, než bych si tě pozvala na úklid."  Tepová frekvence je mimo měřitelné hodnoty! Prosím vás, proč? Vy si zaplombujete zuby před návštěvou zubaře? Už vidím nadšený výraz kadeřnice, kdybych si sama trochu dobarvila odrosty... A co by si počala chudák moje nehtová kouzelnice, kdybych si nehty sama poupravila? Platíte mi za úklid, ne za to, abych vás pochválila, že jsem neměla do čeho hrábnout. 

Zakázané věty nejsou jen ze škatulky uklízení :-)

  • ,,Ty oči!" Já už jen slyším slovo oko a hledám lžičku, kterou bych si oči vyloupla :-) Co si pamatuju, každý pořád komentoval moje oči. Nejsou vlastně úplně moje, jsou rodinné a dědíme je po generace. Žijeme s nimi celkem spokojeně a sama nemám pocit, že by na nich bylo něco extra.
  • ,,To vyběháš!" a mám naloženou porci jako pro dřevorubce a pár zákusků jako bonus. Jsem jedlík, miluju sladké a vím, že se v jídle neumím držet na uzdě, proto neřeším, že přiberu, když sním ještě kousek toho dietního koláče se šlehačkou. Jen i můj žaludek má trochu limity a může se stát, že už prostě jen nemůžu, ne nechci, abych neztloustla. 
  • Pejskařské zakázané věty si nechám jinam.

Které slova vás dokážou naprosto vytočit?

vaše Veronika