Zita a jiní pomocníci

29.11.2020

Nedávno jsem Vám slíbila srovnání aku stěrek na okna. Tady je.

Tento vynález je úžasný, skoro revoluční. Nemůžete od něj tedy čekat, že okna omyje za Vás, ale práci Vám usnadní a zpříjemní. Oproti klasické stěrce nemusíte bojovat s vodou, která stéká z okna. Pro mě je to velké plus u zákazníků, protože jim nenadělám zbytečný nepořádek.

Kärcher První. Tím začala moje éra se stěrkami. Byl to můj žlutočerný zázrak a dá se říct, že i díky němu jsem začala vážně přemýšlet o své současné kariéře :-) A jak jsem oken myla čím dál víc, zjistila jsem, že kapacita baterie je pro mě už trochu nedostačující. Rozhodla jsem se pro koupi nového stroje, ale pan Kärcher stále slouží u mé milé známé :-) 

Profík. Protože jsem se značkou Kärcher byla spokojená, neváhala jsem a vybírala tam. Nalezla jsem krasavce mých snů. Velká nádobka a vyměnitelná baterie! Paráda! Cítila jsem se jako královna všech oken. Neradovala jsem se ale dlouho. Milý Profík se rozpadl téměř na součástky. Za tu cenu pro mě bohužel velké zklamání.

Zita. Protože mopy, hadříky a houbičky od Viledy miluji, volba padla na tuto značku. Kapacita baterie mě mile překvapila. Zita vydržela déle než Kärcher První, hurá! Ohebná hlavice mi způsobovala velikou radost. Chudák Zita ale asi dostávala zabrat víc, než na co byla stavěná. Najednou nešla spustit. Zamrzelo mě to, ale svedla jsem to na sebe, protože mi Zita několikrát spadla. Koupila jsem tedy bez váhání druhou a tu střežila jako oko v hlavě. Ale výsledek stejný. Přestalo fungovat tlačítko. Jsem přesvědčená, že kdybych Zity využívala jako ,,normální" uživatel, tedy několikrát do roka, sloužily by mnoho let. Na využití několikrát týdně vhodné nebyly.

Bošenka/Bohdan je moje aktuální parťačka.Už se mnou zvládla slušnou část sezóny, tak si můžu dovolit průběžné hodnocení. Kapacita baterie je dostačující, snad se nebude zmenšovat. Asi bych si dovedla představit větší nádržku, ale chápu, že tady byl cílem malý přístroj. Cíl byl splněn a Bošenka je drobná dívka, se kterou se hezky pracuje i ve stísněných podmínkách. V tuto chvíli je u mě na sdílené první příčce se Zitou. pokud vydrží déle, vyhraje.

Třeba zrovna přemýšlíte nad vánočními dárky a uvažujete i o koupi praktického v podobě aku stěrky, proto věřím, že tento článek vychází ve správný čas a usnadní Vám vybírání.

Vaše Veronika