Ekologie z Čech a Slovenska u Čechů doma

06.09.2020

Pěkně se i to sešlo! Většinu života jsem konzervativec a držím se svého a na stará kolena si založím blog o uklízení a potřebuji Vám občas ukázat i něco nového. V poslední době jsem vyzkoušela tři značky. Dvě z Čech, jednu ze Slovenska. I když jsou si vlastně konkurencí, já najdu využití pro všechny a prostředky od všech značek se u mě zabydlí.

Začnu ECOLUXINEM, který jsem Vám už důkladně představila zde, ale chci ho zahrnout i do dnešního článku, aby byly všechny tyto moje novinky hezky na jednom místě. Jejich Universalin si získal moje srdce a využívám ho nejen na podlahy, ale i v koupelně. Taky se moc těším, až vyzkouším Ecoluxin Premium+ na mytí oken. Už na dvířkách trouby mi předvedl, jak krásně leští, a tak se nemohu dočkat zářících oken i očí zákaznic.

Děkuji firmě Ecoluxin za zaslání výrobků do soutěží i jako dárky pro kamarádky. Část štědré nadílky jsem darovala i do psího útulku. Kdo váhá s nákupem, nebojte se a navštivte e-shop. Za sebe mohu opravdu doporučit.

SKUTEČNĚ PŘÍRODNÍ REAL je řada čistících prostředků ušitá na míru mně a všem, kdo rádi čistotu a pořádek pravidelně udržují. Na běžný úklid si jej budu určitě kupovat. Především čistič na plochy. Ten momentálně kraluje v mojí kuchyni. Každý den bojuje s vodním kamenem, který se mě pokouší zlobit za dřezem. Kdo mě trochu zná, ví, že ocet je můj velký kamarád, dokonce jsem už na dvou místech získala přezdívku Octomilka, a tak mi octová vůně čističe dělá radost. Není ale příliš silná. Prostředek na podlahy jsem si zvykla používat ve svém spray mopu a denně s ním vytírám kuchyň a obývák.

Tyto prostředky jsem dostala na otestování od firmy Zenit Čáslav a děkuji za příjemnou spolupráci. Mám radost, když můžu vyzkoušet ekologické novinky z Čech.

Teď se dostáváme do kategorie luxusu.  Výrobky CHISTEE pocházejí ze Slovenska a s jejich nákupem jsem docela otálela. Nepatří totiž k nejlevnějším. Jsem moc ráda, že jsem nakonec neodolala a čističe si koupila. Dělají z uklízení sváteční událost.  Těžko hledám slova, protože kromě nádherné vůně ( zvolila jsem levanduli ) opravdu fungují a dodají povrchům lesk. Bezkonkurenčně nablýskaly čelo digestoře a nerezovou lednici (viz fotogalerie). Už se mi nikdy nestane, že uklízení odložím na jindy. Pokud budu lenivá, dovolím si použít Chistee a hned se do úklidu budu vrhat s velikou chutí.

Tyto tři značky mě velmi potěšily. Jsem ráda, že můžu u uklízení myslet i na přírodu, ale není nutné, abych si čistící prostředky vyráběla sama. K tomu mi totiž chybí odvaha i chuť.

Vaše Veronika