HELP!

07.02.2021

Před rokem jsem se Vám snažila v článku Neplačte nad rozlitým mlékem ukázat, jak se rychle vyhrabat z nejhoršího. Mám radost, že mnohým z Vás pořád pomáhá, a když je nouze nejvyšší, nakopne Vás správným směrem. Katastrofu jsme tedy zažehnali, ale jak jí pro příště předejít a tím se posunout zase o krok blíž k uklizenému domovu? Pár nápadů bych měla!

Hadry! Všude se povalují kupičky svršků (i spodků), a i když je uklidíte, brzy se vracejí? A máte pro roznošené oblečení stanovená místa, kam patří? Znají ta místa všichni členové rodiny? Je snadné tam věci ukládat? Mně se osvědčil koš. Hezky vypadá proutěný, ale pokud není na očích, postačí i klasický prádelní. Ani látkový box by nemusel vypadat špatně. Jen myslete na prodyšnost. Manžel si své roznošené oblečení ukládá do poličky v šatně.

Snažší úklid. Moc se mi líbí načančané domovy, ale sama se v počtu dekorací velmi krotím. Vím totiž, že bych byla líná všechno zvedat, když otírám prach. I údržba vystavených předmětů spolkne nějaký čas. Popřemýšlejte, kde je VAŠE míra. Jste ochotní o vše pečovat? Super! Vychutnávejte si krásy svého domova v plné parádě. Nepřetrhnete se, ale trocha prachu Vám nekazí náladu? I to může být cesta. Chcete mít úklid co nejjednodušší? Mějte minimum věcí. Já jsem zvolila kompromis. Dekorace mám, ale je jich přesně tolik, abych neotročila s prachovkou nebo nebyla věčně zoufalá, že mi na ozdoby sedá prach. 

Kuchyň. O rutinách v kuchyni jsem toho napsala tolik, že Vám to už musí lézt krkem. Velkou službu si prokážete tím, že si údržbu kuchyně co nejvíce zjednodušíte. Neschraňujte staré vykopávky, které Vám jsou k ničemu. Nemám vůbec nic proti starým věcem, ale musí být funkční, používané nebo aspoň opravdu milované. V kuchyni platí víc než jinde, že málo věcí = málo práce. Držte se toho a ponechte si jen práci, kterou jste ochotní zvládat. Na pracovní ploše nechávejte jen předměty denní potřeby, ostatním najděte místo ve skříňkách a šuplících. Desku je nutné otírat dost často, a proto se každý kousek, který nemusíte nadzvednout, počítá. 

Koupelna. Miliony různobarevných lahviček a kelímků s kosmetikou nevypovídají nic o našem bohatství a koupelně na eleganci nepřidají.  Protřiďte kosmetiku a ponechte si jen tu, kterou používáte a není prošlá. Dalším krokem jsou menší nákupy. Nedělejte si velké zásoby a uleví se všem. Dlouhodobě mi stačí mít jeden produkt otevřený a jeden záložní. Možná u některých přípravků máte velkou spotřebu a budete potřebovat náhradní třeba dva kousky, u jiných zase nemusíte zásobu doplňovat okamžitě po otevření.

Šatník. I tomu se dá rychle pomoci, když nemáte zrovna čas věnovat celé dny důkladnému protřídění. Rychlé přerovnání nejhorších hromádek a šuplíků a vyřazení věcí, které Vás cvrnknou při skládání do nosu, udělá taky dost divy. Nevěříte? Dejte tomu půl hodiny a budete zírat!

Bojíte se, že si sami nedokážete poradit? Máte štěstí, že jdu zrovna kolem a od zítra (8.2.) se ve skupině Gráciov budeme věnovat celý týden záchraně domácností. Připojte se k nám.

Vaše Veronika