Kompromisy

20.12.2020

Dnes Vás zvu na malou předvánoční návštěvu k nám domů. Nebudu se ale ničím chlubit, ani naleštěnými umyvadly, ale naopak prozradím, kde jsme udělali kompromisy oproti vysněnému bydlení. 

Přestože náš dům není dokonalý, milujeme ho a žije se nám tady krásně. Myslím, že jsme mysleli na spoustu detailů, které jsme už během plánování a stavby přizpůsobili našemu životnímu stylu (čti neurčitému počtu psů v baráku). Už ve článku Jak se stavěl sen jsem psala o tom, jak moc jsem myslela na to, aby byl dům ,,bordeluvzdorný". To se podařilo podle mého gusta, úklid mi doma odsýpá, kromě světlé dlažby v předsíni jsem se zvolenými barvami a materiály spokojená, i když...

Podlahy bych měla úplně nejraději dřevěné. Vinyl je jedním z kompromisů u nás doma. Nevedla nás k tomu jen cena, ale hlavně praktičnost. Do domu jsme se stěhovali se dvěma velkými psy, kteří by dřevěné podlaze dali zabrat. Vinyl je ,kromě skoro neviditelných škrábanců, stále jako nový.

Naše kuchyň je celá velký kompromis. Tentokrát mezi mnou a manželem. Kdyby muž v kuchyni nehnul prstem, byla by bílá se dřevěnou deskou. Jenže můj pan dokonalý vaří a vaří skvěle a často, a tak jeho názor nemohl zůstat na druhé koleji. Nakonec jsme se shodli na barvě akát a k ní, pro nás extravagantní, desce barvy břidlice. Škoda, že stále není 100% hotová, naštěstí to ale na funkčnost nemá vliv. Líbí se nám oběma, na údržbu je perfektní a i já v ní vařím celkem s chutí :-) Bála jsem se granitového dřezu, protože jsem slyšela, jak okamžitě chytá fleky, ale jsem zvyklá po mytí nádobí dřez vytřít (pár vteřin) a nikdy nenastal sebemenší problém.

Stlaní Já bych tak ráda uměla ustlat postel, aby vypadala jako v luxusním hotelu! Bohužel, ruce mi prý nikde nevymění, a tak jsem stále zajatá ve stylu ,,štrúdl". Přehozu jsem se dlouho bránila, ale už nějaký pátek začínám být nahlodaná a dovedu si představit, že bych ho opravdu každé ráno používala. 

Regálek v koupelně Otevřené police nejsou můj styl. Koupelna je ale v šikmině a není nijak veliká, proto je teď regálek můj zachránce a pečuji o něj s láskou. Na prach si nemůžu stěžovat v celém domě, a tak mě zatím nijak netrápí. Do budoucna mám vymyšlenou skříňku nad pračku se sušičkou, šance na loučení s regálkem tedy je. Nechvátám na to, promýšlím konstrukci skříňky do detailů.

Prádelna Není to tak dlouho, kdy mě cosi osvítilo a došlo mi, že jsem mohla mít samostatnou prádelnu. Původně jsem chtěla wc v koupelně ( samostatné wc máme v přízemí), nakonec při projektování vznikla komůrka navíc, a tak je toaleta tam. Jsem šťastná, že jsem si nechala poradit a pračka se sušičkou jsou v patře. Nelítám s prádlem pořád po schodech. Ani v létě ne, protože venku od pořízení sušičky nesuším :-) Moje dvě pomocnice ale v koupelně žádnou velkou parádu nedělají a komůrka, kde teď trůníme, by je tak hezky ukryla... Co se dá dělat, částečné řešení mám v hlavě zároveň se skříňkou, ale až to budeme dělat příště... :-) Pokud se dožijeme rekonstrukce koupelny, z horní toalety si nechám vybudovat prádelnu. 

Levandule, má láska, je v našem domě hojně zastoupená. Původně to ale v plánu nebylo. Říkala jsem si, že levandule je přeci tak profláknutá, že si ji do nového domečku už dávat nebudu. Bolelo mě z toho trochu srdce, ale opravdu jsem byla rozhodnutá, že tuhle vášeň opustím. Díky všem, kteří mě nenechali! Ještě, když byl náš dům jen na papíře, dostávala jsem levandulové dekorace, tak mi nezbylo nic jiného, než si svou milovanou kytičku nechat vstoupit domů.

Taky jste dělali všechno pro to, aby Váš nový dům neměl ani chybičku? A podařilo se Vám to, nebo jste našli něco, co byste udělali jinak?

Vaše Veronika