Letní režim

05.07.2020

Ať se Vás prázdniny přímo týkají, nebo kolem Vás jen probíhají, v létě je vše jinak. Výchovné ústavy jsou zavřené, hromadná doprava má prázdninový režim, dovolené v plném proudu ... Slunce a teplo nás lákají ven. Jak si léto užít a přitom udržet domácnost v pěkném stavu?

Miluji léto a přiznávám, že v tomto období uklízím méně. Snažím se každý pěkný den trávit v přírodě a nasávat pohodu, která na mě ze slunce sálá. Na plážích a koupalištích mě ale nepotkáte. Užívám si lesy, louky a milovaný cvičák. Nerada bych si ale tyhle zážitky kazila návratem do nepořádku. V létě proto vyhlašuji STOPKU těmto věcem:

STOP velkým úklidům. Pokud to není nutné nebo mě nepolíbí uklízecí múza, v létě se u nás pouze UDRŽUJE pořádek. Rutiny jsou moje nejdůležitější pomocnice ( článek o nich ZDE)  a díky nim může být náš dům stále bez obav otevřený návštěvám, kterých je během grilovací sezóny víc než dost.

STOP velkým nákupům. Pro mě je dodržování této stopky snadné. V létě na nakupování nemám ani pomyšlení, a tak se mi doma nehromadí věci, které nemám čas a chuť uklízet. Zvlášť, když to často znamená i nutnost vymyslet novým věcem jejich místa.

STOP chaosu. Odjezdy, příjezdy, balení... To dokáže způsobit pořádný binec! Snažím se odjíždět z lidského obydlí, ne z chlívku, abychom se vraceli do pěkného. Často není v našich silách, perfektně si uklidit, ale udělejte všechno proto, aby nebyla potřeba se hned po návratu pouštět do úklidu, protože si doma nemáte ani kam sednout a probrat všechny nové zážitky.  Když jsme zpět doma, zavazadla nenechávám čekat v koutě, ale hned vybaluji, peru a vracím vše na své místo.

STOP nudě! Kdy jindy než v létě si užívat čerstvé květiny ve vázách? Proč na terasu nedat ty barevné plédy, na které si do obýváku netroufáte, i když se Vám tak líbí? Až se večer ochladí, budou se hodit. Kdo tvrdil, že svíčky jsou jen zimní záležitostí? Popusťte uzdu fantazii.

STOP stresu! To v létě platí dvojnásob. Víc než jindy také platí, že domov má být naším přístavem, kam se vždy rádi vracíme načerpat síly na nová dobrodružství. Udržujme ho proto bezpečný, čistý, klidný a milý.

Přeji Vám krásné léto

Vaše Veronika