Pětiminutovky

20.10.2019

Psali jste ve škole pětiminutovky? Náš pan učitel je měl ve velké oblibě. ,,Od okna A, B, A, B, ..." a už to frčelo.Moje nervy to nesly těžce, protože jsem vždy patřila ke slabším počtářům. Moji matematiku tyto rychlé testíky sice nevylepšily, ale naučily mě, že se za pět minut dá ledacos stihnout. A co se dá zvládnout za pár minut uklízení?

  • V první řadě jsou to rutiny, o kterých jsem psala TADY. I v perných dnech se jich držím a náš domov díky tomu nikdy nevypadá úplně zpustle.
  • Ke strojům! Myčku a pračku obsloužíte také velmi rychle. Naplnit a zapnout pračku, to je fofr! Hlavně, pokud máte špinavé prádlo v koších a ne po celém domě. Ani věšení netrvá dlouho. Navíc je to krásně voňavá práce. A jak si urychlit úklid suchého prádla? Věšte ponožky už v párech hezky k sobě. Při sbírání už je můžete hned rolovat. Vyhnete se tak hromadě ponožek k párování. Myčku stihnu vyklidit dřív, než se uvaří káva. Vyprázdněte myčku vždy co nejdříve po skončení programu, ať se Vám na lince a ve dřezu nezačne hromadit špinavé nádobí.
  • Zalijte květiny. Pokud nevlastníte půlku botanické zahhrady, stačí na to chvilička a Vaše zeleň se Vám za to odvděčí. Žluté, polomrtvé květiny mnoho parády nenadělají.
  • I podlaze se dá vrátit velký kus krásy za malou chvíli. Rychlým zametením nebo vysátím malým ručním vysavačem se zbavíte nejhoršího nepořádku.
  • Vykliďte pole! Sklidit ze stolů je tak rychlé a viditelné! Kdykoli jdete okolo, zkontrolujte, jestli se Vám na stolech nehromadí věci, které tam nepatří. Cokoli odhalíte, hned zlikvidujte.

A které bleskovky fungují u Vás?

Vaše Veronika