Úspora času úklidem

15.11.2020

Nekecám z hladu! Uklízením jde opravdu ušetřit čas. A ne málo! Názorně předvedu na několika vzorových situacích.

  • Kde zase mám ...? Jak často něco hledáte a jak dlouho Vám to trvá? Strávíte hledáním věcí i desítky minut? A kolik času zabere, když vracíte věci na svá místa? Pár vteřin, minutu? Ulevíte tak nejen sobě, ale celé rodině. Když má všechno své místo, nikde jinde to hledat nemusíme. V případě klasického partnerského telefonátu: ,, Zlato, kde máme...?" Můžete drahou polovičku velmi rychle navigovat správným směrem. Stanovit, kam co bude patřit, může chvilku trvat a je možné, že budete stanoviště občas měnit, ale takový řád Vám opravdu ušetří spousty minut i nervů. Zkuste to!
  • Hromádky! Je to podobné jako v předchozím odstavci. Když přijdete domů nebo se převlékáte, nezanechávejte za sebou po domě kupičky jako koně koblížky. Ukliďte oblečení hned. Nezabere to žádný čas navíc. Naopak večer nemusíte procházet celým domem a ověšovat se svršky jako vánoční stromek, třídit je a uklízet.
  • WC potíže... Stane se, ale od toho máme na wc štětku, v případě nežádoucích kapek kousek toaletního papíru. Zase sekundy! Ale poslouchat monolog (obvykle ženský) o tom, jak zase někdo počůral záchod a proč si to po sobě neuklízíte, čuňata?? To člověku sebere snad i pár let života :-)
  • Rutiny. Jasně, o těch melu pořád dokola, ale! Už jste zkusili, jak fungují? Jak je super rychle otřít vanu nebo pracovní plochu v kuchyni každou chvilku, místo abyste je museli drhnout a likvidovat přischlé pozůstatky? Zdá se, že rutiny zaberou hodně času. Je to zhruba půlhodinka denně, když nespěcháte. Kolik ale ušetří? Celý život nesnáším drhnutí a starou špínu, vyhýbám se jim, jak jen můžu, a proto na rutiny nedám dopustit. Jsem si jistá, že za rok mi ušetří několik hodin a drží mě v psychické kondici. Článek o rutinách je už trochu retro, ale platí pořád stejně. Najdete ho ZDE
  • Trouba možná jsem, ale teď mám na mysli tu pečící. Tento trik jsem vyčetla z návodu k použití své předchozí trouby. Vidíte, občas se vyplatí je číst. Po použití troubu vytřete hadříkem s jarovou vodou. Hotovo. Už nikdy žádné drhnutí! Nedodržuji naprosto vždy, ale po dvou až třech pečeních troubu opravdu jen vytřu a drží se ve skvělé formě.

Nezlobte mě a neříkejte, že nemáte čas na uklízení :-) Přesvědčte se sami, jak úklidem získáte čas k dobru!

Vaše Veronika