Vítání jara s grácií - předsíň

17.03.2024

Letošní rok se na blogu nese ve znamení seriálů. Sotva se anonymní uklízečky stihly vyjádřit k anketám, je tady jaro a s ním svižný jarní úklid v sérii stručných článků s tipy, jak dát svůj domov do latě. Postupně se budeme věnovat pěti zónám. V každé uděláme trochu vítr a pořádek. Důkladný jarní úklid vás ale čeká v kurzu Jarní větrání, do kterého se můžete stále hlásit. Články vás provedou základem a pomůžou vám v jednotlivých zónách rozpohybovat ledy. Začneme dnes předsíní, protože ta nás opravdu vítá doma. Jaké uvítání si pro sebe uchystáte? Potřebuje vaše předsíň trochu pofackovat? Jdeme na to! Zkuste to s těmito tipy:

  • STRAŠÁK DO ZELÍ. Ano, mluvím o věšáku, který je do posledního háčku ověnčený bundami a kabáty. Na první pohled nás praští do očí. Jsem optimista a zimní bundy už ,,zruším". Zredukuji i počet pověšených kousků na jednotlivého člena rodiny. Neprozradím vám číslo. To bude u každého trochu jiné. My máme každý více bund, které nosíme ve stejném období. Nikdo by nás nechtěl ve městě potkat ve stejném outfitu, jako nosíme do lesů se smečkou. Čistá jarní bunda do města a jedna bunda ,,ke psům". To mi stačí.
  • OBUJ MI STŘEVÍČEK! Vrháme se do aktualizace a očisty bot a botníku. Nenávidím, jak já to nenávidím. Nevím proč, ale čistění bot je pro mě trest. Asi proto, že za dva kroky už nepoznám, že jsem je drbala. Postupem času se malinko zlepšuji. Vlastním i kartáč, který mám v případě nouze při ruce a ten umí boty dost osvěžit. Holínky a běžecké boty jsou ale pod konstantní vrstvičkou bláta. Ty se donutím vydrbat opravdu jen svátečně. Do práce a do města se snažím nosit obuv nepoznamenanou vesnickým životem se smečkou. Veřejně se zavazuji, že se budu snažit polepšit. 
  • ROZDÝCHEJ TO! Po hororové sekci svršků a obuvi se hodí aromaterapeutická pauza. Já si můžu dovolit luxus vchodových dveří dokořán. Krásný a voňavý jarní vzduch je balzám! Na botníku mám stále difuzér (ten se ,,špejlemi), jiné vůně v předsíni nepotřebuji. 
  • POKRAČUJEME! Když už jsme u těch dveří... Určitě nikoho nezarmoutíte, když je omyjete. Nechám na vás, jestli se pověnujete jen vchodovým nebo se pustíte i do interiérových dveří v předsíni (my máme troje). Prosím vás, ne že se v zápalu boje vrhnete na dveře všem sousedům na patře! Nebo vrhněte, ale nesvádějte to na mě!
  • AHOJ! CO TY TADY? Kolik takových překvapení potkáváte v předsíni? Letáky, dopisy, noviny, klacíky, kamínky, papírky od sladkostí, různé svršky, občas spodky... Posbírat a na místa! I věcem, které do předsíně patří, najděte jejich místo. Pomůžete nejen krásnému vzhledu předsíně, ale hlavně sobě. Najít klíče vždycky na stejném místě, to je lahoda! Vědět, že čepice bude na 99% ve správném košíku a nemuset prohledat rukávy všech bund, to jsou minuty, které se počítají.
  • SRAŽ NÁS NA KOLENA! Pojďme si na závěr hezky zazpívat. Kbelík, rukavice, hadr a šup na kolena. Jednou za čas si podlaha zaslouží pečlivější vytření než pohlazení mopem.

Zkuste se zvednout a pustit do splnění dnešních úkolů. Není to mnoho práce, ale budete koukat na úplně novou místnost. A budete se radovat! Moc vám přeji krásný jarní start.

vaše Veronika