Světový žebříček v uklízení

12.04.2020

Netroufám si sestavovat žebříček uklízeček. Netuším, které by skončily v TOP 10 za mnou :-) Sestavila jsem ale pořadí mých oblíbených prací.

  1. Okna u mě mají mnoho nej. V první řadě je to moje nejmilejší činnost. Miluji pohled na čerstvě omytá a vyleštěná okna! Také jsem z předávání práce nejvíc nervózní. Moje metoda je funkční a spolehlivá ( článek o ní ZDE), snažím se být precizní až dokonalá, ale ten závěrečný, milovaný pohled je i největším utrpením. Obvykle mám pocit, že je všechno špatně a můžu se znova pustit do práce. Vypadá to ale, že to jsou jen moje halucinace, protože jsem ještě nedostala vynadáno a zákazníci si moje výkony pochvalují. Díky mytí oken v rodině a u kamarádek také vzniknul nápad, že bych se uklízením mohla živit, který stále považuji za báječný. Nechci ale nikomu nalhávat, že je to hračka. Za mě je to asi nejnamáhavější práce, kterou mám.
  2. Koupelny jsou další mojí srdcovou záležitostí. Vejít do koupelny s poprskaným zrcadlem, bateriemi plnými zaschlých kapek, opatlaným umyvadlem a proužkou špíny na vaně, to je výzva! Ohromným potěšením pro mě potom je koupelnu opouštět zářící čistotou.
  3. Ani smítko! Dlouho jsem se prala s tím, že vysavač je ďáblův nástroj. Fakt mě luxování nebavilo! Musela jsem ale uznat, že je to jedna z nejzásadnějších úklidových procedur. Teď jsem svým vysavačům vděčná za to, jak moc mi pomáhají. Žádný zázračný čistič ani mop neudělají čistou podlahu, když není vysátá. Nedávno jsem si dala předsevzetí, že už nebudu zákazníkům plnit přání ,,jen vytřít". Když mopem nahrnu smetí do kouta, opravdu nemám pocit dobře odvedené práce.
  4. Finiš. Občas je mi skoro líto, že už je čas zvednout kotvy. Na závěr úklidu se snažím vždy hodit očkem na celkový výsledek svého úsilí. Doladím detaily, nadechnu se vůně čistoty a mrzí mě, že si v tom čerstvě vygruntovaném domově nemůžu chvíli pohovět.

A co máte na uklízení nejradši Vy?

Vaše Veronika