Můj blog má narozeniny!

29.12.2019

Zdá se mi k neuvěření, že už je to rok, co jsme seděli kolem stolu se sestrou a našimi muži a bavili se vymýšlením názvu uklízecího blogu. Zítra to bude přesně rok, co jsem Uklízejte s grácií založila! Začalo to vcelku nenápadně, zveřejněním postřehů o mém novém mopu na Facebooku. V komentářích se objevil nápad, že bych mohla založit blog. Dovolte, abych se zasmála, ale... Červík zahlodal. Řekla jsem si, že to bude celkem sranda, vybiju své grafomanské potřeby a těch dvacet lidí, co se nade mnou slituje, si občas něco přečte. Dnes docela zírám, že moje facebookové stránky sleduje 514 lidí. Vím, že je to drobek, oproti foodblogerům, lifestylovým stránkám a podobným velmi módním záležitostem, jenže já píšu o něčem tak otravném jako je uklízení! Moc mě těší i osobní reakce lidí z okolí. Často jsem překvapená, kdo všechno moje stránky zná. A bez mučení přiznávám, těší mě to a motivuje mě to k pokračování.

Připravila jsem si pro Vás malý narozeninový balíček článků. Sama jsem vybrala pět článků, které mám nejraději a své tipy mi dali i můj manžel a sestra. Pojďte s námi zavzpomínat, co všechno jsem Vám za rok stihla sdělit.

Veronika:

 1. Klíčový pro mě samozřejmě byl můj článek o mopu. Vezmeme to od podlahy. Beru jej jako svoji startovní čáru.
 2. Důležitý mi připadá i článek Pevný základ úklidu, kde zdůrazňuji, jak se vše odvíjí od toho, abychom neměli dům zahlcený harampádím.
 3. Ráda vzpomínám na Nejmilejší návštěvu. Skoro bych řekla, že jde o srdcovou záležitost. Já uklízím pro sebe, pro svou radost a dobrý pocit.
 4. Článek Na detailech záleží měl ukázat, že i ty nejmenší pomocníky máme vybírat pečlivě, protože jejich nekvalita nám může úklid zbytečně komplikovat.
 5. Svůj výběr ukončím článkem o našem domově. Jak postupně vznikal a co obnáší pasivní dům? To jsem Vám po svém vylíčila ve článku Jak se stavěl sen. 

Martin:

 1. Shoda nastala u článku Jak se stavěl sen. Aby taky ne, když jde o náš společný domov!
 2. Můj muž je nadšený běžec, tak mě nepřekvapilo, že mi pochválil článek Uklízení jako sport.
 3. Nejsem si úplně jistá, jak se přihodilo, že se do mě můj manžel tenkrát zamiloval. Možná v tom ale má prsty i to, že nejsem tak úplně ,,standardní" :-) Nedivím se proto, že si rád přečetl Anatomickou záhadu.
 4. Přála bych všem ženám, aby jejich partneři byli tak pořádní jako můj muž. Hadru a vysavač sice nepoužívá (nepůjčuji mu je), ale své věci poctivě uklízí na správná místa. Článku Na značky se drží do puntíku.  
 5. Martin ví, jak je regenerace důležitá. Je přece sportovec. Nevím, jestli v článku Jak dobíjím baterky  našel inspiraci, ale prý se mu líbil.

Martina:

 1. Jsme si se sestrou podobné v mnoha věcech. Čtení je ale doménou spíš mojí, a tak byla ráda, že se díky mně aspoň letmo seznámila se Čtyřmi dohodami.
 2. Martina je více tvůrčí, domov má víc dekorovaný, ale i tak ví, že Syslit se nevyplácí.
 3. K ekologii máme skoro stejný přístup. Není nám to fuk!
 4. I když se svým mužem žije v luxusu, snídá kaviár a po večerech popíjí pravé šampaňské, zaujal ji i článek Jak investovat.
 5.  Zná mě přes třicet let, ale myslela si, že se o mě může dozvědět něco nového. Překvapená prý nebyla, ale článek S kůží na trh má i tak ráda.

Máte i Vy nějaký oblíbený článek? Inspirovala jsem Vás během roku něčím? Máte pocit, že se některým tématům vyhýbám? Napište mi.

Děkuji za společně strávený rok.

Vaše Veronika